Halliwick

zajęcia ruchowe w wodzie

Haliliwick to unikatowa koncepcja nauczania osób                              z niepełnosprawnościami, uczestniczenia w zajęciach grupowych, niezależnego poruszania się w wodzie oraz pływania. Zajęcia odbywają się w basenie z wodą niechlorowaną o temperaturze 33-36 C, głębokość basenu od 120 do 130 cm, o odpowiedniej aranżacji przestrzeni, gdzie panuje cisza, atmosfera spokoju, wyzwalająca poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności.               u małego dziecka.

Dziecięca matematyka z darami Froebla

"Dwadzieścia minut dla matematyki"

W naszej placówce odbywają się zajęcia wg koncepcji Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej "Dziecięca matematyka". Program został dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, dzięki czemu stanowi doskonały  element terapii czy zajęć rewalidacyjnych. Rozwija nie tylko umysł małych przedszkolaków,   ale        dzięki wykorzystaniu Darów Froebla również motorykę małą. Wczesne rozwijanie umiejętności matematycznych  daje  możliwość  wszechstronnego   rozwoju  i  stanowi  podwaliny do dalszej edukacji nie tylko z zakresu umiejętności matematycznych, ale i min. percepcji wzrokowej, słuchowej, rozwija uwagę, koncentrację, kształtuje rozumowanie    operacyjne, a także jest ściśle związane z edukacją muzyczną. W tym roku zajęcia odbywają się na dwóch poziomach trudności, w której znalazły się dzieci z wybranych grup przedszkolnych. Zajęcia prowadzone są przez edukatorów "Dziecięcej matematyki z darami Froebla"