"Mama to miękkie ręce,
Mama to melodyjny głos,
to chuchanie na uderzone miejsce.
Mama to samo dobro i sama przyjemność,
coś co dobrze jest mieć
w każdej chwili życia koło siebie,
dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie"
          M.Wańkowicz

W dniu 26.05.2022r. w grupie "Smerfy" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. W naszej sali przedszkolnej gościliśmy mamy naszych przedszkolaków. Zorganizowaliśmy wspólne warsztaty kulinarne, podczas których przedszkolaki razem ze swoimi mamusiami przygotowały przepyszne gofry z bitą śmietaną i owocami. Po smacznym poczęstunku mamusie razem ze swoimi pociechami zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Wszyscy mogli założyć zabawne peruki i zrobić wesołe fotografie. Zabawa była udana! Miło było wspólnie spotkać się po długim okresie przerwy.

MAMO, KOCHAM CIĘ
I DZIĘKUJĘ CI ZA TWÓJ UŚMIECH, KTÓRY OGRZEWA MNIE W TRUDNYCH CHWILACH ŻYCIA, A NAJBARDZIEJ DZIĘKUJĘ CI ZA TO, ŻE JESTEŚ.

Mama to najważniejsze słowo na świecie. W dniu 26.05.2022 dzieci z grup "Pszczółki", "Smerfiki" i "Krasnale" złożyły swoim mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W dniu 17.05.2022r. odbyły się warsztaty pszczelarskie, podczas których dzieci dowiedziały się jak dbać o pszczółki i ich domek. Pan Krzysztof Kowalczyk -pszczelarz z Niemienic, którego gościliśmy w przedszkolu przekazał nam podstawowe informacje o życiu pszczół oraz
o hierarchii panującej w ulu. Mogliśmy również delektować się świeżutkim miodkiem, a nawet pożuć plaster miodu.