IMG_2937_edited.jpg

Zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
    Niech ten czas spędzony w  gronie        najbliższych napełni Wasze serca
spokojem i radością.
    Niech błogosławieństwo Bożego           Dzieciątka towarzyszy Wam przez         całe Wasze życie, a szczere
i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia  spełniają się w każdym             momencie.
                        Życzy

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci   Niepełnosprawnych

IMG_2926.jpg
Tłoczone Paper

"Małe ciastka i pierniczki,
tort, makowiec i serniczki.
Mama, ciocia oraz pani
Piecze dzisiaj razem z nami."

Po raz kolejny przedszkolaki z grupy: Motylki, Pszczółki, Krasnale i Smerfiki w towarzystwie swoich mam, miały okazję spotkać się z paniami
z Koła Gospodyń Wiejskich "Nowinianki."
      Zaproszone panie przez swój wielki zapał
i serce, sprawiły nam wiele radości.
     Atrakcji nie było końca. Przygotowując wspólne pierni
kowe wypieki oraz rozdając prezenty, podzieliły się z nami swoją dobrocią.
 Po wspólnie odśpiewanych kolędach, degustowaliśmy  świąteczne pierniczki.
   Wspaniały zapach unosił się jeszcze długo po naszych salach
i wprawił wszystkich
w świąteczny nastrój.

IMG_2926.jpg

Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział
w przeglądzie jasełkowym. Występy artystów wprawiły wszystkich w świąteczny, pełen nadziei i miłości nastrój.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI
W GRUPIE SMERFIKI

Dzięki uprzejmości Państwa Doroty i Roberta Kawa dzieci z grupy "Smerfiki"11 grudnia 2023r. gościły w cukierni "Kawa". Dzieci w cudowny sposób spędziły czas przygotowując słodkie pierniczki do pieczenia i ozdabiania. Nasi milusińscy własnoręcznie  wałkowali  piernikowe  ciasto  i wycinali  z niego figurki, symbolizujące święta. Najwięcej radości było podczas ozdabiania pierników. Dzieci smakowały wszystkich słodkości, którymi następnie dekorowały wypieki. W ten sposób dzieci podtrzymywały tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Po ciężkiej  i słodkiej pracy, dzieci podziękowały za możliwość zwiedzenia cukierni  i wypieku pierników. Przedszkolaki złożyły wszystkim pracownikom  Życzenia Świąteczne.

Serdecznie dziękujemy właścicielom cukierni za wspaniałe przyjęcie i ukazanie, jak piękne są tradycje polskiego Bożego Narodzenia.

20231211_104655.jpg
różowy Gradient
Betonowa ściana

W oczekiwaniu
na św. Mikołaja

6 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie imieniny Mikołaja. Już od rana słychać było gwar. Dzieci ubrane były na czerwono, na głowach widniały mikołajkowe czapki i reniferowe poroża. W oczekiwaniu na św. Mikołaja, przedszkolaki brały udział w świątecznych tańcach i pląsach. Ubierały choinki, przyklejały ozdoby, wysłuchały opowiadania i uczestniczyły
w mikołajkowym quizie. W tym dniu nie mogło zabraknąć  prezentów, które przyniósł św. Mikołaj. Wizyta Mikołaja  wywołała radość i uśmiechy na twarzach wszystkich. Dzieci  wykonały wspólny taniec z Mikołajem, który obdarował je hojnie, mnóstwem pięknych prezentów, dlatego że dzieci były grzeczne w tym roku.

IMG_8790.jpg